PLÁN AKCÍ NA ROK 2019-2020


ZÁŘÍ .
  • Adaptace dětí na nové prostředí MŠ, kamarády, učitelky, provozní personál
  • 5.9.2019 v 9.30hod.- divadlo v MŠ " O Budulínkovi"
  • 9.9.2019 na 10.30hod. jdou pouze předškolní děti do knihovny J.Mahena Lány na program " Dobrodružství opičky Rozárky v knihovně" odchod od MŠ v 10.00hod.
  • 12.9.2019 od 16.00hod.- schůzka všech rodičů SRPŠ ve třídě Broučků - informace o průběhu nového školního roku, seznámení s novým školním vzdělávacím programem,omezení provozu MŠ, kroužky na MŠ, sdružení SRPŠ,hlasování o příspěvku SRPŠ...
  • 13.9.2019 v 9.30hod.- divadlo v MŠ " Princezna na hrášku"
  • 23.9.2019 od 8.00- 11.45hod. proběhne na naší MŠ LOGOPEDICKÁ DEPISTÁŽ- vyšetření odborníkem ze Speciálně ped.centra Brno, Veslařská 234.Další informace na nástěnkách u tříd, nebo u pí. učitelek
  • 27.9.2019 v 8.30hod. bude v mš focení
  • 30.9.2019 od 16.30hod. Zveme všechny rodiče naší MŠ na seminář Mgr.Jiřího Haldy " DÍTĚ NENÍ MALÝ DOSPĚLÁK A DOSPĚLÁK NEMÁ BÝT VELKÉ DÍTĚ"( základy emočního a sociálního vývoje dětí, význam klíčových rituálů pro život, role v rodině a jejich synchronní vazby)
  • 30.9.2019 v 8.50 odjíždí třída Broučci do Vida centra na Laserovou show.S Sebou si děti vezmou batůžek a pití v uzavíratelné láhvi.Svačinu dostanou z MŠ s sebou.
ŘÍJEN
  • 1.10.2019- začíná Keramika 1.skupina od 14.30hod.-15.15hod. a 2.skupina od 15.30hod.-16.15hod.
  • 2.10.2019- začíná angličtina pro přihlášené děti od 15.00-16.00hod.
  • 2.10.2019- od 16.30hod. začínjí EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINY ve třídě Broučků
  • 7.10.2019 začíná taneční kroužek pro přihlášené děti na naší MŠ od 15.15-16hod.
  • 9.10.2019 na 10.30hod. jdou předškolní děti do knihovny J.Mahena na Lány na program " Dobrodružství opičky v knihovně",odchod z mš v 10.00hod.
  • 14.10.2019 v 9.15hod. jedou děti ze třídy Berušek do Vida centra na program "Včeličky".Děti budou mít s sebou batůžek , pití v uzavíratelné láhvi.
  • 17.10.2019 - od 16.30hod.bude v naší MŠ beseda a třídní schůzky pro všechny rodiče - Mgr.Hogelová hovoří o teorii H.Gardnera, práci dětí v centrech aktivit,individualizaci
  • 21.10.2019 - začíná bruslení s Lemurem konec 20.12.2019-1xtýdně, rodiče se přihlašují sami na stránkách www.lemur.detem.cz
  • 22.10.2019- od 16.30hod.2.lekce EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍCH SKUPIN ve třídě Broučků
  • 24.10.2019 - 1.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.15-16.00hod. Děti si přinesou malou deku na relaxaci
  • 29.10.2019 -na 9.00hod- předškolní děti do knihovny J.Mahena Lány na program "Pohádková abeceda" odchod od MŠ v 8.30hod.
  • 31.10.2019 - v 10.30hod.divadlo Radost" Kubula a Kuba Kubikula" odjezd autobusem od MŠ v 9.45hod.
LISTOPAD .
  • 5.11.2019- od 16.30-17.30- začínají- Edukaltivně stimulační skupiny "ve třídě Broučků"
  • 5.11.2019 od 16.30hod. 3.lekce EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍCH SKUPIN ve třídě Broučků
  • 7.11.2019-2.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.00-15.45hod.
  • 7.11.2019 - od 16hod. Uspávání zahrady, opékání špekáčků, táborák a zpěv s kytarovou skupinou, v závěru proběhne ohňová show.
  • 8.11.2019- od 8.30 návštěva klientů ze stacionáře Veleta v Mš, společné tvoření, zpívání...
  • 12.11.2019 na 9.00hod. jdou předškolní děti do knihovny J.Mahena Lány na program " Čtvero ročních dob"
  • 18.11.2019 v 8.30hod. a 10.00hod. environmentální program v MŠ " O nemocné planetě"
  • 19.11.2019 od 10.30hod. divadlo B.Polívky- " Pyšná princezna",odjezd od MŠ v 9.45hod.
  • 19.11.2019 od 16.30hod. 4.lekce EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍCH SKUPIN ve třídě Broučků
  • 20.11.2019- v 11hod. Focení v MŠ - pro ty, kteří nestihli termín focení v září
  • 21.11.2019-3.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.15-16.00hod.
  • 18.11.2019 v 8.30hod. a 10.00hod. environmentální program v MŠ " O nemocné planetě"- NÁHRADNÍ DATUM
  • 25.11.2019 v 9.00hod.- Vida centrum " Včelí království"- jede třída Motýlků.Děti budou mít s sebou batůžek ,pití v uzavíratelné láhvi.Odjezd od MŠ v 9.00hod.
  • 26.11.2019- od 10.15hod. bude v MŠ " Hudební pohádka- "Perníková haloupka"
  • 29.11.2019- v MŠ Muzikoterapie" Africká pohádka"od 9.00hod. po třídách
PROSINEC
  • 2.12.2019- na 10.15hod.jedeme do Divadla B.Polívky na " Zimní pohádku".Odjezd od MŠ v 9.30hod.u
  • 3.12.2019 naod 16.30hod.5.lekce EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍCH SKUPIN ve třídě Broučků
  • 5.12.2019 na 10.30hod.jdeme na Mikulášskou nadílku na ZŠ Vedlejší.Odchod z MŠ v 10.00hod.
  • 5.12.2019- 4.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.15-16.00hod.
  • 10.12.2019 na 10.00hod.jdou předškoláci na ZŠ Arménskou, odchod od MŠ v 9.30hod.
  • 13.12.2019 v 10.30hod. divadlo B.Polívky " Vodník Česílko" odjezd od MŠ v 9.30hod.
  • 16.12.2019 od 10.00hod.rozdávání dárečků, zvyky,jen s dětmi
  • 16.12.2019 od 15.15hod.vánoční dílničky s rodiči a od 16.00hod.krátké vánoční vystoupení dětí na třídách
  • 17.12.2019 na 9.00hod. jdou předškolní děti do knihovny J.Mahena Lány na program "Vánoce, Vánoce přicházejí " Odchod z MŠ v 8.30hod.
  • 17.12.2019 od 16.30hod. 6.lekce EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍCH SKUPIN ve třídě Broučků
  • 19.12.2019- 5.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
  • 20.12.2019- vánoční vystoupení v domově pro seniory Naděje na ul.Arménské, odchod z Mš v 9.30hod.
  • UPOZORŇUJEME RODIČE, ŽE MŠ BUDE UZAVŘENA OD 21.12.2019 DO 5.1.2020 PROVOZ MŠ BUDE ZAHÁJEN 6.1.2020
LEDEN
  • 6.1.2020- Začíná lyžování s Lemurem-rodiče se přihlašují na stránkách www.lemur.detem.cz Lyžuje se v lyžařském areálu Fajtův kopec- Velké Meziříčí
  • 14.1.2020 od 16.30hod.7.lekce EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍCH SKUPIN ve třídě Broučků
  • 16.1.2020- 1.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod do 16.00hod.
  • 20.1.2020 v 9.00hod. bude v MŠ Muzikoterapie " Kdysi dávno" pravěký příběh s relaxačními prvky
  • 24.1.2020 od 9.00hod.- "Netradiční nástroje z blízka". děti si vyzkouší hru na netradiční hudební nástroje
  • 28.1.2020 od 16.30hod.8.lekce EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍCH SKUPIN ve třídě Broučků
  • 30.1.2020-2.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
ÚNOR
  • od 11-11.45hod.- 1.HODINA PLAVÁNÍ pro přihlášené děti v Kohoutovicích s Palveckou školou Brno, odjezd od MŠ bude 10.20hod. ,příjezd k MŠ 12.30hod.Pro děti, které chodí po obědě si přijďte kolem 13hod.Děti budou mít v batůžku plavky, ručník,koupací čepici,igelitový pytlík na mokré plavky.VŠECHNY VĚCI DĚTEM PODEPIŠTE!!!DĚKUJEME.Platbu rodiče uhradí po 1.hodině na účet plavecké školy po obdržení čísla účtu a variabilního symbolu dítěte.
  • KARNEVAL V MŠ v dopoledních hodinách.Děti si donesou do MŠ masku z domu.
  • 3.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
BŘEZEN
  • 4.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
  • 5.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
  • Písečná animace v MŠ
DUBEN
  • VÝDEJ PŘIHLÁŠEK PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ/PRO TY,KDO SI JE NEMOHOU VYPLNIT ELEKTRONICKY/ od 10.30hod-16.30hod.
  • 6.4.2020 na 10.00hod.jdou předškolní děti na ZŠ Vedlejší( návštěva v 1.třídě, prohlídka družiny, školy..) odchod z MŠ v 9.30hod.
  • od 8.30hod.- 10.00hod. a 15.00hod.-16.30hod.- DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ pro nové rodiče a jejich děti.Možnost prohlédnutí školky.
  • 21.4.2020- v 8.30hod.Divadlo B.Polívky " Velké dobrodružství malého brouka" odjezd od MŠ v 7.45hod.
  • 6.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
  • předškoláci na ZŠ Arménskou. Odchod z MŠ v 9.45hod.
  • 7.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
KVĚTEN
  • SBĚR PŘIHLÁŠEK K ZÁPISU DO MŠ NA ŠK.ROK 2020/2021
  • SBĚR PŘIHLÁŠEK K ZÁPISU DO MŠ NA ŠK.ROK 2020/2021
  • VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ
  • 11.5.2020-v 10.15hod. divadlo B.Polívky " Kluk z plakátu" odjezd od MŠ v 9.30hod.
  • DEN RODINY- datum upřesníme
  • 8.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
  • 9.hodina jogy- Poslední hodina jogy v tomto roce ve třídě Berušek- Ukázková hodina pro rodiče od 15.15hod. do 16.00hod.
ČERVEN
  • OSLAVA SVÁTKU DĚTÍ- malování před školkou a skákací hrad na zahradě MŠ
  • Rozloučení s předškoláky na zahradě MŠ,pasování předškoláků na školáky.Přítomnost rodičů nutná od 15.30hod.!!!
  • 1.6.2020-5.6.2020- Škola v přírodě- Ekologické centrum Sluňákov u Olomouce.
  • Indiánské léto- datum upřesníme
  • Zahradní slavnost- datum upřesníme




NADSTANDARTNÍ ZÁJMOVÉ ČINNOSTI V MŠ


  • EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINY - vede pí. Mgr.Eva Matušková začátek od listopadu v úterý od 16.30hod. ve třídě Motýlků (každý lichý týden).
  • TANEČNÍ KROUŽEK - vede pí.uč. Korotvičková, začíná od října každý lichý týden v pondělí 15.15 - 16.00 hod.


Aktivity hrazené rodiči:

  • Angličtina - vede English4kids - začíná od října každou středu od 15.00-16.00hod.
  • Bruslení - vede Lemur- začíná v říjnu a končí v prosinci 2019
  • Lyžování - vede Lemur- začíná v lednu a trvá 6 týdnů
  • PŘEDPLAVECKÝ VÝCVIK - kurz bude probíhat od února do června v Aquaparku v Kohoutovicích, vede Plavecká škola Brno (každý čtvrtek)
  • KERAMIKA - vede Rytmik Dětem o.p.s. Brno, začínáme od října, každé úterý od 15.15-16.00hod.
  • Jógové hrátky pro malé děti - vede pí.uč.Ivana Kailerová, začíná od října každý lichý týden ve čtvrtek od 15.15-16.00hod.