PLÁN AKCÍ NA ROK 2018-2019


ZÁŘÍ
  • Upozorňujeme rodiče, že školní rok 2018/2019 začíná v pondělí 3.9.2018!!!
  • Adaptace dětí na nové prostředí MŠ, kamarády, učitelky, provozní personál
  • 26.9.2018 od 16.00 schůzka všech rodičů SRPŠ ve třídě Broučků - informace o průběhu školního roku,omezení provozu MŠ, kroužcích na MŠ, sdružení SRPŠ, odsouhasení příspěvku SRPŠ...
ŘÍJEN
  • 1.10.2018- začíná taneční kroužek pro přihlášené děti na naší MŠ od 15.15-16hod.
  • 3.10.2018 Muzikodrama " Hněv" v Mš od 8.30hod. v jednotlivých třídách
  • 9.10.2018- začíná Logopedický kroužek pro přihlášené děti ve třídě Motýlků od 15.30-16.15hod.
  • 9.10.2018- začíná Keramika pro přihlášené děti od 15.15-16hod.
  • 10.10.2018- začíná Malý olympionik ve třídě Motýlků od 15.15-16hod.
  • 10.10.2018 od 9hod. divadlo v Mš " Kašpárek a jeho přátelé
  • 11.10.2018- 1.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.15-16.00hod.Děti si přinesou z domu malou deku na relaxaci
  • 18.10.2018-POZOR!!! 2.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.15-16.00hod.
LISTOPAD
  • 1.11.2018- od 8hod. FOCENÍ S VÁNOČNÍM MOTIVEM v jednotlivých třídách
  • 6.11.2018- od 10.30hod. hudební pohádka v MŠ " O červené Karkulce"
  • 6.11.2018- Srdečně zveme všechny rodiče z naší MŠ na Cyklus přednášek s tématikou zdravého psychického vývoje předškolních dětí a vlivu rodiny na utváření osobnosti dítěte, kterou povede psycholog J.Halda, odborník na problematiku vývoje předškolních dětí v MŠ. První přednáška je pod názvem " Emocionální a kognitivní rozvoj předškolního dítěte" od 16.30hod. ve třídě Motýlků.Přijďte prosím bez dětí, aby jste si mohli přednášku v klidu poslechnout.Děkujeme
  • 8.11.2018- 3.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.15-16.00hod.
  • 20.11.2018- 8.45hod. divadlo v MŠ " O kůzlátkách"
  • 21.11.2018- od 17hod. "Uspávání broučků"- lampionový průvod, stezka odvahy na zahradě MŠ
  • 22.11.2018-4.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.15-16.00hod.
  • 26.11.2018-9.30hod. Divadlo v MŠ " Králíci z kloubouku"
PROSINEC
  • 4.12.2018 v 10hod. MIkulášská nadílka na ZŠ Vedlejší.Odchod z MŠ v 9.30hod.
  • 5.12.2018 v 10hod.divadlo Reduta " Kocour v botách"- jedou jen předškoláci.Odchod z mš v 9.00hod.
  • 6.12.2018-5.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.15-16.00hod.
  • 6.12,2018 od 8.30 Muzikodrama v MŠ
  • 7.12.2018.v 9.45hod. Předškoláci jdou na Brněnské výstaviště na výstavu zvířátek
  • 12.12.2018- v 10.30hod. divadlo v MŠ " Slyšte, slyšte aneb, co se stalo v Betlémě"
  • 14.12.2018-zdobení stromečku v dopoledních hodinách
  • 14.12.2018-10.0hod.předškoláci na ZŠ Arménskou, odchod od MŠ v 9.30hod.
  • 17.12.201" Vánoční zvonění a den otevřených dveří pro rodiče" od 15.o0 hod setkání s rodiči u vánočního stromečku, v dopoledních hodinách rozdávání dárečků, zvyky..jen s dětmi
  • 20.12.2018-6.hodina JOGY PRO DĚTI ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
  • UPOZORŇUJEME RODIČE, ŽE MŠ BUDE UZAVŘENA OD 22.12.2018- 2.1.2019. PROVOZ MŠ BUDE ZAHÁJEN 3.1.2019
LEDEN
  • 15.1.2019 od 9hod. divadlo v MŠ " Černoušek v Asii"
  • 17.1.2019-1.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod do 16.00hod.
  • 1.hodina Edukativně stimulační skupiny ve třídě Motýlků od 15.45hod.
  • 31.1.2019- 2.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
ÚNOR
  • od 11-11.45hod.- 1.HODINA PLAVÁNÍ pro přihlášené děti v Kohoutovicích s Palveckou školou Brno, odjezd od MŠ bude 10.20hod. ,příjezd k MŠ 12.30hod.Pro děti, které chodí po obědě si přijďte kolem 13hod.Děti budou mít v batůžku plavky, ručník,koupací čepici,igelitový pytlík na mokré plavky.VŠECHNY VĚCI DĚTEM PODEPIŠTE!!!DĚKUJEME
  • 2.Edukativně stimulační skupiny ve třídě Motýlků od 15.45hod.
  • 28.2.2019-3.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
  • 3.Edukativně stimulační skupiny ve třídě Motýlků od 15.45hod.
BŘEZEN
  • 18.3.2019 od 9hod. program v MŠ " Včelí bzučení"
  • 14.3.2019-4.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
  • 4.Edukativně stimulační skupiny ve třídě Motýlků od 15.45hod.
  • 28.3.2019-5.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
  • 5.Edukativně stimulační skupiny ve třídě Motýlků od 15.45hod.
DUBEN
  • 3.4.2019 od 9hod. " Kouzelnické představení v MŠ"
  • 3.4.2019- 9.45hod. předškolní děti na ZŠ Vedlejší, odchod z MŠ v 9.15hod.
  • 11.4.2019-6.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.i>6.Edukativně stimulační skupiny ve třídě Motýlků od 15.45hod.
  • 23.4.2019 Divadlo B.Polívky " O statečném kováři Mikešovi", odjezd od MŠ 9.45hod.
  • 7.Edukativně stimulační skupiny ve třídě Motýlků od 15.45hod.
  • 25.4.2019-7.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
KVĚTEN
  • od 10.00hod. - 16.00hod.- SBĚR PŘIHLÁŠEK K ZÁPISU DO MŠ NA ŠK.ROK 2019/2020
  • od 10-12hod- Výtvarná dílna pro nové děti a jejich rodiče
  • od 8.00HOD.- 12.00HOD.-SBĚR PŘIHLÁŠEK K ZÁPISU DO MŠ NA ŠK.ROK 2019/2020
  • 8.Edukativně stimulační skupiny ve třídě Motýlků od 15.45hod.
  • 9.5.2019-8.hodina jogy ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
  • 13.5.2019 do 9.00hod.v MŠ " Sférické kino"- Naše zvířátka
  • 9.Edukativně stimulační skupiny ve třídě Motýlků od 15.45hod.
  • 23.5.2019-9.hodina jogy- Poslední hodina jogy v tomto roce ve třídě Berušek od 15.15hod. do 16.00hod.
ČERVEN
  • od 10.00hod. malování na chodníku před MŠ
  • 10.hodina Edukativně stimulačních skupin od 15.45hod.ve třídě Motýlků
  • Výlet- upřesníme.Pro děti, které jdou po obědě si přijďte nejdříve ve 13hod. Děti budou mít dostatečně velký batůžek, v něm pláštěnku. Svačinu a pití zajistí MŠ!! Nedávejte prosím dětem žádné sladkosti!!!
  • 17.6.2019 Rozloučení s předškoláky na zahradě MŠ,pasování předškoláků na školáky.Přítomnost rodičů nutná od 15.30hod.!!!
  • od 15.30hod."Rozloučení se školním rokem "- děti z každé třídy mají připravené krátké vystoupení pro rodiče




NADSTANDARTNÍ ZÁJMOVÉ ČINNOSTI V MŠ


  • EDUKATIVNĚ STIMULAČNÍ SKUPINY - vede pí. Mgr.Blažena Urbánková a pí.uč. Ivana Vedralová, začátek od druhé poloviny ledna v pondělí ve třídě Motýlků (každý lichý týden)
  • TANEČNÍ KROUŽEK - vede pí.uč. Korotvičková, začíná od října - pondělí, každý sudý týden.


Aktivity hrazené rodiči:

  • MALÝ OLYMPIONIK – vede Rytmik Dětem o.p.s.Brno, začátek od října, každou středu od 15.15 hod. do 16.00 hod.
  • POVÍDÁLEK - logopedický kroužek, vede pí.uč.Kateřina Havelková každé úterý od 15.30-16.15hod.
  • PŘEDPLAVECKÝ VÝCVIK - kurz bude probíhat od února do června v Aquaparku v Kohoutovicích, vede Plavecká škola Brno (každý čtvrtek)
  • KERAMIKA - vede Rytmik Dětem o.p.s. Brno, začínáme od října, každé úterý od 15.30-16.15hod.
  • Jógové hrátky pro malé děti - vede pí.uč.Ivana Kailerová, každý sudý čtvrtek od 15.30-16.15hod.