Zápisy - ředitelna: +420 547 215 454
Odhlašování: Lyfle, SMS +420 722 031 005

V tomto týdnu se budeme věnovat těmto polárním oblastem.

Povykládáme si s dětmi o tom, kdo v těchto oblastech žije, jací jsou tam živočichové a představíme si jak to tam vypadá.

Zazpíváme si Grónskou písničku od J. Nohavici a naučíme se básničku Tuleni a tematickou říkanku s pohybem.

V centech se budeme věnovat pozorování obrázků různých povrchů kůže a srsti zvířat žijících v těchto oblastech. Také budeme sledovat mapy a globus pro lepší orientaci na zeměkouli. Zkusíme si jak spolu reaguje sůl a led.

Budeme vyrábět mrože z tácků v centru dílna, kde děti budou řezat kly z kartonu. Vyrobíme si také obrázek s tučňákem, ledovcem a iglú. Uděláme společnou koláž s těmito zvířaty.

Děti si vyzkouší hru na Eskymáky v centru dramatizace a budou si moct ulovit dřevěnou rybku.

Budeme stavět iglú z velkých dřevěných kostek i malé z kostek cukru.

Děti si v centru pohyb mohou vyzkoušet balancování na podložce jako na kusu ledu, nebo vázání uzlů. Pro relaxaci a lepší představu prostředí si pustíme video “Antarctica”, na které se děti mohou dívat a relaxovat. Poté uděláme reflexi jak jsme se u toho cítili.

Děti si budou moci prohlédnout knihy, které jsou zaměřené na tohle téma. Budou skládat a opisovat písmena a z nich slova.

Povíme si něco o životním prostředí a jaký dopad to má na naši planetu.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram