Tento týden si s dětmi budeme připomínat období pálení čarodějnic. Budeme si s dětmi povídat o tom, jak prožili pálení čarodějnic a proč se tento den slaví. Jaký to má pro lidi význam a co se v tento den běžně dělá. Taky se trošku přiblížíme i do moderního pohledu čarodějnictví a pobavíme se například o  Wednesday, kterou mají holčičky moc rady a Harrym Potterovi. Vyzkoušíme si různé kouzelné formule a zazpíváme si tematické písničky.

V centru ateliér budou děti dělat černou čarodějnickou kočku, nebo havrana, či krysu.

Také budou zdobit čarodějnický kotel, nebo ozdobí kouzelný klobouk. Kdo slavil nedělní pálení čarodějnic, si zkusí zážitkovou kresbu.

V centru pokusy a objevy si děti zkusí výrobu různých lektvarů, také budou zkoušet věštění z koule.

V centru domácnost budeme dělat prsty z listového těsta.

V centru dílna si děti zkusí vyrobit čarodějnické koště.

V centru manipulace si děti zkusí spojování magických květů, skládačky, mozaiky

Centrum pohyb dětem nabídne let na košťatech mezi překážkami a prolezání strašidelným tunelem.

Centrum školička bude obsahovat pracovní listy a společenské hry, při kterých děti procvičí paměť, komunikaci a počty.

To vše si s dětmi zkusíme a ještě se můžeme těšit na úterní tematické divadlo a čtvrteční pálení čarodějnic ve školce.