V těchto dvou týdnech se budeme věnovat tématu o vodě a co všechno je s tímto živlem spojováno. Povykládáme si, kde se voda bere a že existuje slaná a sladká voda. Kde vodu můžeme vidět. Také si řekneme jací živočichové ve vodě žij a k čemu všemu nám voda slouží. Vodu si budeme představovat mnoha zajímavými způsoby. Zpěvem, tancem, pohádkou, hrami, nebo dramatizací. Samozřejmě budeme tohle téma objevovat a propojovat i v centrech aktivit.

V centru ateliér si děti mohou vytvořit obrázek vody z inkoustu a zmizíku, malbu podle vlastní fantazie, společnou práci chobotnici a malbu pomoci pipet.

V centru školička děti budou čekat společenské hry, kde mohou rozvíjet kognitivní funkce. Také si mohou zkusit pracovní listy.

V centru dílna je bude čekat tvorba medúzy.

V centru pokusy a objevy si mohou děti zkusit různé pokusy s vodou, jako hustotu slané a sladké vody, foukání do jarové vody, nebo pozorovat vodu s olejem.

V centru knihy a písmena si děti mohou opisovat slova na speciální psací tabulky, také je bude čekat prohlížení knih o vodě a vodních živočiších.

Centrum pohyb bude obsahovat chytání ryb na háček a skákání po modrých kolech, které budou představovat kaluže.

V centru manipulace budou děti navlékat korálky na mráčky. Také si budou moci zkusit různé mořské živočichy z gumiček a skládání puzzle.

V centru hudbu si mohou zkusit zahrát na klavír prší prší, nebo poslouchat relaxační zvuky moře.