Jelikož zima ještě nekončí a děti baví pohyb, tak se zaměříme na zimní olympijské hry.
Právě letos uběhne 100 let od konání první zimní olympiády ve francouzském Chamonix.
Vymyslíme a zdoláme nejrůznější překážkové a slalomové dráhy, na kluzácích i bez nich.
Projedeme se po skluzavce, zaskáčeme na trampolíně, postavíme stupně vítězů i stadion z kostek.
Vyrobíme si papírové nebo dřevěné medaile, barvy si procvičíme při malování olympijských kruhů.
V rytmu veselých písní si zatančíme diskotance.
Při pokusech s obarveným ledem budeme pozorovat, jak rozpouštění urychluje sůl.
Můžeme zamrazit do vody přírodniny a vytvořit tak ledovou galerii.
Zahrajeme si společenské hry s kostkou a procvičím počítání do 6. Zrak vytrénujeme při hledání stínů a
obtahování linie u krasobruslaře a lyžaře. Zkusíme si je vyrobit z ruličky a špachtlí. Vytvoříme na plakát
ledovou královnu podle vlastní fantazie.
Snad se nám i poštěstí vytáhnout boby ve školce, s rodiči brusle a lyže, nebo se alespoň sklouznout po
zamrzlé kaluži.