V tomto týdnu se budeme s dětmi věnovat tématu Masopustu, tradic, zvyků, a také masek a kostýmů.

Nejprve si Masopust představíme a povykládáme si o všem co s tímto obdobím souvisí. Děti se budou s Masopustním veselím seznamovat pomocí her, příběhů, pohádky na PC a demonstračních karet.

V centrech aktivit se budeme toto téma obsáhnout komplexně a co nejvíce prožitkově. Děti si mohou vyrobit masku hlavního vedoucího průvodu Laufera a zkusí si ve dvojici masku kobyly.

Bude možné si v centru Domácnost zkusit malý špíz s uzeninou, která k masopustu neodmyslitelně patří.

Také bude na děti čekat hledání různého počtu prasátek v kinetickém písku, přičemž si mohou procvičit i jednoduché počty, jemnou motoriku a smysly.

V centru Ateliér si bude možné vyrobit koláče a podle fantazie ozdobit, nebo nakreslit/nalepit maškaru na namalované pozadí podle fantazie.

V centru hudba budou pro děti nachystané nástroje a mohou rytmizovat do melodie.

Nesmí chybět ani výroba jitrnic a špekáčků plněním silonky v centru manipulace.

V centru Dílna si bude možné vyrobit pomocí přitloukání hřebíků do kulatého dřeva tvar koláče a následně omotat bavlnkou.

Ve středu děti mohou přijít do školky v nějaké masce a bude pro ně připraven zábavný karnevalový program.