Tento týden si vzpomeneme na oblíbené dětské knihy a hrdiny. Přečteme si příběh Počmáraný den od Eduarda Petišky. Děti si mohou přinést a představit nám svoji oblíbenou knihu.

Zahrajeme si pohybové hry s hláskami, logopedická chvilka O jazýčkovi. Děti si zkusí zahrát pohádky – O koblížkovi a Červená karkulka. Podle logické posloupnosti poskládáme obrázkové pohádky, vyzkoušíme si „krasopsaní“.

Vytvoříme si záložku do knížky, vymyslíme a namalujeme obal knihy. Poskládáme si Večerníčkovu čepici a vytvoříme obal na knihu. Složíme si puzzle, zahrajeme si společenské hry Z pohádky do pohádky a Človíčku, nezlob se.

Děti nám představí svoje oblíbené knihy a hrdiny.

Možná si stihneme upéct i něco dobrého.