V těchto dvou týdnech se budeme věnovat Vesmíru, planetám a dalším zajímavým věcem, které se pojí s tímto tématem. Pojmenujeme si planety naši slunčení soustavy a o každé z nich si řekneme, nějaké základní informace. Povíme si o tom, co ještě je možné sledovat ve vesmíru, a jakým způsobem se dá vůbec do vesmíru dostat. Také budeme využívat fantazii při diskusi o tom, zda-li je ve vesmíru nějaký jiný život. Existují ufoni? A jak asi vypadají a v čem létají? O to všem si s dětmi budeme vykládat a potom tyto poznatky zkusíme využít v centrech aktivit.

V ateliéru si s dětmi vyrobíme obrázek, na kterém bude hvězdná obloha, planety a raketa. Také budou děti využívat fantazii při malbě mimozemské krajiny a mimozemšťana, nebo si zkusí vyťupat raketu pomocí vatových tyčinek.

V dílně si děti budou moci vyřezat ufo z kartonu.

V centru manipulace si zkusí manipulační hry a skládačky létajícího talíře a mimozemských roslin.

V centru pokusy a objevy mohou zkusit start a jízdu rakety pomocí foukání do brčka.

Také v centru kostky si budou moct postavit raketu z kostek, nebo poskládat ze skládačky Twickto.

V centru pohyb se mohou pohybovat po neznámé mimozemské dráze, nebo při skoku na trampolíně si zkusit stav bez tíže.

Centrum školička bude zaměřené na vesmírné úkoly, při kterých budou děti rozvíjet různé dovednosti jako je grafomotorika, zrakové vnímání, předmatematické představy a jiné.

Také si děti budou moci zkusit, jaké to je se setkat s mimozemšťanem, a jak takové setkání může vypadat a to v centru dramatizace.

Děti si také zkusí zajímavou vesmírnou bojovku a plno dalších zajímavých aktivit.