V těchto 14 dnech se budeme věnovat domácím zvířátkům ze statku a z farmy. Děti se dozví, která zvířata mohou na takovém statku vidět. Budeme zpívat písničku "Když jsem já sloužil" nebo "Já mám koně". Také si pustíme zvuky zvířat. Přečteme si pohádku O samolibé ovečce. Také si řekneme, co nám zvířátka dávají a o zvířecích rodinách.
V centrech si vyrobíme koníka a slepici v ateliéru, zahrajeme si hru Tři malá prasátka, budeme skládat puzzle se zvířaty nebo hrát Logic Farm. Také si v manipulacích zkusíme záchranu zvířat, přilepených ke stolu. V centru kostky nás čeká stavba ohrad a stájí. V centru školička si děti zkusí tabulky logico nebo tematické pracovní listy. V centru domácnost si uděláme vajíčkovou pomazánku. V centru dílna prase z kulatin. V centru voda a písek budou děti hledat prasátka v písku nebo budou zkoušet umývat zvířata od bláta.
Také nás čeká výlet do zookoutku v Bosonohách.