V tomto týdnu si budeme povídat o tom, jak se žije ptáčkům a zvířatům v lese, budeme tvořit ptačí budky, poznávat stopy zvířat ve sněhu, vyrábět do krmítek lojové zásobníky se zrním.

Seznámíme se s některými druhy ptáčků, lesních zvířat a jejich způsoby přezimování.

Zatančíme si na písničku o vrabčákovi a sýkorce, naučíme se říkadla a pohybové hry s tématikou lesních zvířat.

Povíme si o doupatech, norách, kde zvířata přezimují, naplníme ptačí krmítka na zahradě školy. Vysvětlíme si, co je krmelec a jak můžeme pomáhat zvířatům v lese v období zimy.

Ve školičce si zopakujeme rozlišování první hlásky, prostorovou orientaci a matematické představy.