1. Než vaše dítě začne pracovat na PL nebo omalovánkách, je vhodné si obě ruce zároveň procvičit kroužením zápěstí, zamáváním, protřepáním a provedením cviku s říkankou. Všechny moje prsty, schovaly se v hrsti. Jedna, dvě, tři, čtyři, pět, spočítáme si je hned.
  2. Dále je třeba dbát na správný úchop tužky. Vezmi palec, ukazovák, zob-zob a máš zobák. Do zobáčku tužku dej, prostředníčkem podpírej. (je možné to říkat i v první osobě č. j., správný úchop je důležitý i u držení příboru), při sezení narovnat záda atd.
  3. Jděte na jarní vycházku a všímejte si, co nového nám jaro přineslo (kytičky, hmyz, pupeny na stromech..), zkuste si namalovat, co jste na vycházce viděli.
  4. Naučte se krátkou básničku: Sluníčko si češe vlasy, v zahrádkách je plno krásy. Všude kvetou jarní kvítka, to má ráda každá včelka. Včelka sedá k petrklíči, semínka už v zemi klíčí.
  5. Děti, udělejte si doma jarní rozcvičku (podle přiložené fotky)
  6. Fotky výrobků, postavených věcí z kostek, náměty pro ostatní děti vyfoťte a pošlete na třídní email