U motýlků se v příštím týdnu děti seznámí s vlastním tělem, vnitřními orgány, se svými smysly a péčí o chrup.

Díky ultrazvukovým kartám s jednotlivými vnitřními orgány si budeme moct s dětmi krásně ukázat, kde se orgány skrývají, jak vypadají a jakou roli v našem těle hrají. V krátkosti si vysvětlíme také pojmy kostra, klouby a svaly, proč jsou důležité a k čemu všemu je potřebujeme.

Dále se s dětmi zaměříme na naše smysly, vyzkoušíme si jak fungují v praxi a v jakých situacích je používáme - například při hře na slepou bábu, při ochutnávce a rozpoznávání chutí (slaná, sladká, kyselá, hořká), při sluchovém pexesu, hmatových hrách. V manipulaci děti přiřadí smyslové orgány na správné místo.

Naše tělíčka pořádně protáhneme a hezky si spolu zacvičíme. U pohybu si děti navzájem vytvoří obrysy jejich vlastních postav za pomoci vršků z PET lahví.

V dílně si vyrobíme plíce, které si budou děti moct nafukovat a pozorovat tak, jak se plíce při nádechu rozpínají.

Naučíme se několik říkanek o našem těle a také si o něm pěkně zazpíváme a procvičíme ty naše plíce.